Zasoby

Poczyniono postępy w Nepalu w IC wykorzystanie zasobów i turystyki wodnej. Z ośmiu świata’S 10 najwyższych szczytów górskich, w tym na Mount Everest 8850 m (na początku lat 1990, jeden duży projekt w sektorze publicznym i prywatnym liczba planowanych projektów, niektóre zostały zakończone. Najbardziej znaczącym sektorem prywatnym finansowanych obecnie projektów hydroelektrowni w eksploatacji są Khimti Khola (60 MW) i Bhote Koshi Project (36 MW).

Oddziaływania na środowisko Nepalu hydroenergetyczny projektów została ograniczona przez fakt, że większość jest “run-of-rzeki” z tylko jednego projektu do tej pory. Największy pod uwagę aktywny jest sektor prywatny West Seti (750 MW) przechowywanie projektu, który jest dedykowany do wywozu. Negocjacje z Indiami na mocy umowy kupna zostały trwają od kilku lat, ale na cennika i umowy finansowania kapitału pozostaje problem. Obecnie zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta o 8% -10% rocznie.

Liczba mieszkańców presji na zasoby naturalne rośnie. Ponad populacji jest już na naciągnięcie “nośność” w środku wzgórza, zwłaszcza w Kathmandu Valley, w wyniku czego wyczerpywanie się obszarów leśnych upraw, paliwo i paszowego oraz przyczynia się do erozji i powodzi. Chociaż strome górskie tereny eksploatacji sprawia, że trudne, mineralne badań stwierdzili, małe złoża wapienia, magnezyt, cynku, miedzi, żelaza, miki, ołowiu i kobaltu.

Nepal musztarda jest największym rynkiem w Azji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: